Péče o zdraví

Péče o zdraví 2019-01-31T08:50:57+00:00

Kinesiotaping

CO JE KINESIOTAPING?

Léčebná metoda využívající jedinečně navrženou elastickou pásku různých barev. Zlepšuje funkci tkání a fyziologických systémů těla.

Může být aplikována mezi jednotlivými terapiemi, kdy prodlužuje jejich léčebný účinek (např. manuální terapie, elektroléčba, akupunktura apod.)

Je to léčba vhodná v jakémkoli stádiu onemocnění (akutním, postakutním, chronickém).

Více informací zde

Reflexní terapie

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, odpovídající příslušným orgánům a oblastem těla. Tyto plošky reagují zvýšenou citlivostí na sebemenší poruchu funkce daného orgánu.

Přes reflexní plošky můžeme různými způsoby působit na celé tělo. Reflexologii můžeme využít při potížích chronického rázu, ale nejvíce ji využijeme při akutních problémech.

Specifickou oblastí je využití při úrazech. Ošetření příslušné plošky chodidla omezíme bolest, zvýšíme pohyblivost, podpoříme a zrychlíme hojení.

Reflexní terapie lymfatického systému

Jedná se o součást reflexní terapie, která navazuje na obecné zásady reflexologie. Pracuje se na obraze lymfatického systému na chodidle, jeho plosce a nártech, čímž se stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymfatický systém.

Na rozdíl od klasické manuální lymfodrenáže aktivuje organismus, aby lymfu rozproudil sám. Z toho vyplývá menší okamžitý efekt než u manuální, ale delší a hlubší účinnost a možnost působit na části těla, které jsou pro klasickou lymfodrenáž nedostupné (sádra, zranění, poškození kůže, otoky apod.). Je vhodná i pro lidi s křečovými žilami.

Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových, sloužící k rychlejší regeneraci poškozených tkání, u akutních a chronických infekcí, jelikož odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla.

Tato metoda upravuje rovnováhu v hormonálním systému a upravuje rovnováhu množství tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce člověka, napomáhá vyrovnání a uklidnění, mohou se „vyplavit“ potlačené emoce, způsobující somatická onemocnění.

Nejúspěšnější je tato terapie u všech případů lymfedémů a otoků různé etiologie. Upravuje činnost srdce, ledvin, jater, sleziny, střev (výborná pomoc při chronické zácpě). Dále působí při dlouhotrvajících a opakujících se zánětech, poškozené imunitě, po těžkých chorobách typu boreliózy, EB-virózy, apod.

Jedná se o vynikající prostředek k pomoci při léčbě celulitidy, akné a při dalších potížích vzniklých zanesením organismu.

Více informací zde

Vypnutí vrásek a ztráta celulitidy

Chcete-li získat skvěle vypnutou a prozářenou pleť a postupně se zbavit vrásek tak, aby ostatní pochybovali o Vašem věku, přijďte k nám vyzkoušet novou revoluční proceduru speciální žehličky.

Tato ošetření Vaší pleť zanechávají výborně přístupnou určitým složkám působícím proti stárnutí.
Více informací zde

Parafínový zábal na ruce

I když toto je spíše záležitost kosmetická, zařadili jsme tento zábal do naší nabídky z důvodu, že i ruce chtějí být ošetřeny a mít stejně vláčnou a hebkou pokožku, jako zbytek těla. Většinou se nabízí k masážím jako je medová nebo čokoládová a k parafínovému zábalu bylinkovému. Nicméně je možná i aplikace samostatná – viz ceník.

Dornova metoda PLUS

Je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím pomáhá řešit výhřezy plotének), vbočené palce (tzv. hallux valgus), problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost atd. Jelikož není možné předem určit, jak dlouho se bude terapeut klientem zabývat, není cena určena na sezení, ale hodinovou sazbou (přibližná délka prvního ošetření jsou dvě hodiny).

Naše terapeutka a masérka paní Konášová se jako jedna z mála dostala díky svým zkušenostem a studiu do seznamu doporučovaných terapeutů Dornovy metody plus v České republice: 

http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm#praha

Více informací zde

Cvičení SM systém

Metoda SM systém (spiralní mobilizace páteře) nebo nověji metoda SPS (spirální stabilizace páteře) je metoda propracovaná MUDr. Smíškem a opírá se o 39 let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností.
Nejdůležitější na tomto cvičení je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají tělu optimální pohyblivost.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, seniory, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Jak dlouho je nutné SM systém cvičit?
SM systém je možné cvičit pořád, prakticky celý život a v každém věku. Postupně se naučíte správně stát, sedět, chodit – je potřeba pečlivě dodržovat stále se opakující principy, které pak přenesete do všech vašich aktivit. Celý proces uložení nových pohybových stereotypů trvá 3-6 měsíců, kdy je potřeba cvičit alespoň 15 minut denně a nejlépe 1x týdně přijít na individuální či skupinové cvičení, kde dojde ke korekci cviků.

Cvičení vede Mgr. Miroslava Konášová – fyzioterapeutka, doporučený terapeut DMP, cvičitelka a terapeutka SM systému.

Více informací zde