Masáže 2018-01-17T10:56:41+00:00

Klasická relaxační masáž

Jste po dlouhém dni unaveni, bolí vás od dlouhého sezení u počítače za krkem,  pracovali jste na zahrádce nebo jste měli náročný trénink a máte pocit, že vás všechno bolí? V tom případě je zde naše klasická relaxační masáž. Tato masáž se provádí ručně za pomocí různých přírodních bylinných olejů, které nejen, že uvolní unavené svaly, ale také pomohou k jejich lepší relaxaci. Masáže provádíme jak pro celé tělo, tak pro jednotlivé části těla.

Reflexní masáž plosky nohy

Ploska nohy je zrcadlem celého těla tj. jak orgánů, tak i vašeho pohybového aparátu. Reflexní plošky na chodidlech jsou tvarově podobné odpovídajícímu orgánu a je i možné na nich určit stav příslušného orgánu a to pomocí citlivosti. Pokud při masáži máte pocit, že vás „to na určitém místě bolí nebo je velice nepříjemné“, znamená to, že tato část těla je „vyvedena z rovnováhy“. Neznamená to však, že je takto možno definovat přesně nemoc daného orgánu (jako jsou např. žlučníkové kameny, žaludeční vřed, zánět ledvin apod.) Toto není zdravotní diagnoza. Cílem masáže je lepší prokrvení daného místa na plosce a tím následně i lepšího prokrvení daného orgánu a zároveň jeho uvolnění.  Chodidla se ošetřují obě.

Medová masáž

Med je znám již od pradávna jako přírodní léčivý prostředek. Obsahuje různé vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje např. A, C, D, K, E, vitamíny skupiny B, různé minerály např. vápník, draslík, fosfor, hořčík apod. Pravidelným užíváním medu lze předcházet různým onemocněním hlavně cest dýchacích. Díky svým antibiotickým účinkům je med už po několik tisíciletí uznávaným lékem i při vnějším použití. Jeho účinek je nejen protizánětlivý, ale kůži i hydratuje a vyživuje.

Medová masáž pomáhá hlavně proti stárnutí pleti, ale má i silné detoxikační účinky. Dochází při ní nejen k čištění pórů zvenčí pokožky, ale zároveň aplikace medu pokožku prokrvuje a vytahuje z těla „usazeniny“, které se nahromadily pod kůží během mnoha let z různých zdrojů, jako jsou potraviny, ovzduší, léky apod. Po masáži je pokožka velice jemná a vůně medu jí dodá příjemné aroma. Používá se pouze med od prověřených včelařů. Při této masáži se nepoužívá žádný olej.

Masáž lávovými kameny

Tato masáž se hodí hlavně pro podzimní sychravé a zimní studené počasí.  Při masáži kombinujeme jak působení oleje, tak teplo lávových kamenů, které prohřeje tělo a proniká svalovou tkání až do hloubky několika centimetrů. Při použití horkých lávových kamenů dochází k prokrvení organizmu a ke zrychlení metabolismu. Tato metoda krom psychického uvolnění a relaxace zlepšuje prokrvení celého těla, ulevuje od bolesti, je vhodná při odbourávání tělesného tuku a stimuluje krevní a lymfatický oběh.

Prvky lomi-lomi – na rozdíl od klasické masáže se využívá nejen masérových prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů, nikoliv však tlakem, ale tahem po daném místě na těle. Je to účinná relaxační masáž a je označována za perlu mezi masážemi.

Při aplikaci masáže lávovými kameny jsou prvky lomi-lomi zakomponovány do procedury. Po masáži se doporučuje krátká relaxace v podobě posezení u dobrého nápoje.

Čokoládová masáž vč. peelingu a zábalu

Za královnu mezi relaxačními masážemi je označována čokoládová masáž.  Tato masáž vyhlazuje, prokrvuje a tonizuje pokožku, pomáhá proti stárnutí pleti, proti celulitidě, zbavuje tělo odumřelých buněk a dodává pokožce řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů.  Při masáži stehen a hýždí se pravidelným opakováním může dosáhnout až redukce strií.

Čokoládová masáž má několik fází – relaxační masáž teplým olejem, která tělo „připraví“ a uvolní, dále peeling buď pomocí třtinového cukru  nebo nahrubo rozemletých zrnek kávy (klient si může vybrat dle vlastní nálady), vlastní masáž („hlazení“) čokoládou, kterou masér vykouzlí přímo před očima klienta (je možno i ochutnat) a nakonec zábal, aby čokoláda mohla lépe působit na kůži.

Po masáži se nedoporučuje ihned osprchovat, jelikož čokoláda zanechá na pokožce neviditelný film, při kterém ještě doznívají její účinky.

Aromamasáž

Nemáte-li náladu na klasickou relaxační masáž ani na masáže medové či čokoládové, ale potřebujete po dlouhém dni pohlazení nebo jen uvolnění, doporučujeme aromamasáž. Je to vlastně jemná masáž aromatickými oleji, které si sami můžete vybrat dle nálady. Na uvolnění se doporučuje levandulový olej, na nastartování organizmu olej s citrusovou esencí, při náchylnosti pro rýmu a nachlazení oleje s vůní jehličí.

Antistresová masáž – Indická masáž hlavy

Tato masáž vás dovede k maximální relaxaci a uvolnění. Praktikuje se na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Zbavíte se napětí ze stresu a bolesti, které se shromažďují v ramenou, krku a částech hlavy. Masáž se provádí částečně vsedě, částečně vleže na stole.

Breussova masáž

Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž řeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů. Dá se velmi dobře kombinovat s Dornovou metodou. Mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel, nepřiměřené prohnutí v bederní, hrudní nebo krční páteři atd. se mohou spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit.

Tato masáž spočívá v intenzivním vtírání třezalkového oleje po celé délce páteře a mechanickém protahování páteře do délky, čímž se oddalují obratle a vzniká více prostoru pro meziobratlové ploténky. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje meziobratlové ploténky „nabobtnávají“ a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a tak nejsou známy žádné kontradikce.

Breussova masáž však není jen mechanickým procesem vyrovnání páteře, ale i účinným zdrojem energie.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, která ovlivňuje lymfatický systém. Každý člověk má v těle cca 2 – 3 litry lymfy – průhledné tekutiny, která pomáhá odvádět škodlivé látky ven z těla. Účinky lymfodrenáže jsou zmírnění pocitu napětí a bolestivosti a je příznivá pro krevní a lymfatický oběh. Pomáhá při nastartování procesu hubnutí (zrychluje metabolismus), používá se při terapii otoků, při pravidelných lymfodrenážích dochází i ke zvýšení imunity a k mírnému zvýšení krevního tlaku, provádí se i po liposukci stehen, pomáhá pro zmírnění celulitidy.

Manuální lymfodrenáž je zaměřena vždy individuálně na problém daného klienta. Je orientovaná pouze na lymfatický systém, nikoliv na svalstvo. Může být nepříjemná pouze ze začátku. Pokud se kombinuje, tak se manuální lymfodrenáží vždy končí. Frekvence masáží je daná a to 3 masáže s odstupem 2-3 dní, a poté 1x týdně, celkem 8-10 masáží.

Masáž proti celulitidě a pro formování postavy

Velmi účinná masáž v boji proti celulitidě, únavě, nateklým nohám a pro formování postavy. Masáží dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury. Ovlivňuje se krevní a lymfatický systém.Aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují tukové tkáně.Masáží se ovlivňují hluboké i povrchové kapiláry a svaly,tím dochází k regeneraci,vyhlazení kůže,rozrušení tukových buněk,strií a celulitidy.

Po masáži se provede tlakový zábal s aktivním ozónem nebo jiným přípravkem. Aktivní ozón má stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu,potlačení a prevence celulitidy,vyhlazení strií a vypínání kůže, je účinný na stimulaci metabolismu v organismu. Již po několika zábalech jsou viditelné výsledky.